XAP file nedir?

XAP, Windows Phone işletim sistemine uygulama yüklemek için kullanılan bir dosya formatıdır, aynı zamanda Silverlight uygulamalarının dosya formatıdır. Eğer bir Windows Phone geliştiricisiyseniz uygulamanızı markete gönderirken xap dosyanızı yüklemeniz söylenir. Bu xap dosyasının içinde ise uygulamanıza ait AppManifest.xaml dosyası, dll’ler ve kullandığınız medyaların bulunduğu Assets klasörü bulunur.

XAP dosyası nasıl açılır?

XAP dosyasını açmak için dosyaya sağ tıklayıp > yeniden adlandır > .xap yerine .zip yazarak WinRar ile açıp içeriğini kolayca görebilirsiniz.

xap nedir2xap nedir

Uygulamayı Elle Yükleme

Windows Store’da herhangi bir uygulamaya girdiğiniz zaman alt kısımda “İstediğiniz zaman indirin ve yükleyin ” yazısını göreceksiniz. Bu linke tıkladığınız zaman .xap uzantılı bir dosya inecek. Bunu telefonunuza yüklemek için SD Card’ınız olması gerekiyor.  Kartınızı bilgisayara taktıktan sonra içine bu indirdiğiniz .xap uzantılı dosyayı attığınız zaman, kartı telefona taktıktan sonra Store > Card  kısmına girip indirdiğiniz uygulamayı kolaylıkla yükleyebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s